Brandýs rozdrtil Chrastavu a posunul se na 5. místo!

08.05.2018 | Jiří Weigl

Brandýs nastoupil proti Chrastavě bez zraněných Janů Strosse a Prokopa, jinak kompletní. Po jednoznačném průběhu brandýští dokázali porazit domácí Spartak v poměru 1:5. Dvě branky vstřelil střídající forvard Jakub Moravec, po jedné brance přidali Kovařík a Moravský, první branku si vstřelil domácí stoper Rozmajzl. Výhra posunula černobílé už na 5. místo v divizní tabulce.

24. kolo | Sobota 05.05.2018, 17:00 | Na Sluníčku, Chrastava

TJ Spartak Chrastava, spolek - FK Brandýs nad Labem

1:5

0:2

Branky: 64. Radzinevičius - 8. vlastní (M. Rozmajzl), 28. Kovařík, 53. Moravský, 81. a 86. Moravec.

Žluté karty: Zoul, M. Rozmajzl - Moravský, Kubeš, M. Stross.

Rozhodčí: Ježek - Erlebach, Slavíček.

Diváci: 150

TJ Spartak Chrastava, spolek: Zoul - Melichar, Čurgali, M. Rozmajzl, Čuřík - Wolf, Suk (14. Novák), Štajner (c), Radzinevičius, Řezka (61. P. Rozmajzl) - Beneš (74. Kouba). Trenér: Nosek.

FK Brandýs nad Labem: Janáček - Reichert (88. Krajíček), Bohdan, Baloun, M. Stross - Dosoudil (84. Pánek), Kubeš, Urban (80. Braborec), Folwarczny (c), Moravský - Kovařík (75. Moravec). Trenér: Sunkovský.

Komentář

Hosté z Brandýsa na domácí Spartak vlétli jako vosy a šance začaly brzy přicházet, Kubeš ani Bohdan však své šance ještě neproměnili. V 8. minutě vrátil dlouhý centr Balouna do ohně Folwarczny a dezorientovaný stoper Rozmajzl si vstřelil vlastní gól – 0:1. Ve 28. minutě běžel po pěkné narážečce s Folwarcznym sám na branku Kubeš, na hranici vápna ho gólman Zoul podtrhl a z následného trestného kopu se krásně trefil Kovařík – 0:2. Chrastava byla v první půli neškodná a měla pouze pár závěrů, které šancemi nekončily.

Krátce po pauze se Brandýsu povedlo zvýšit, když centr Kovaříka uklidil za Zoula z malého vápna Moravský. Domácímu Spartaku se potom podařilo snížit, když tečovaný trestný kop kapitána Štajnera Janáček vyrazil jen před Radzinevičiuse a ten měl lehkou úlohu snížit. Chrastava se nadechla k náporu, který však nevedl k dalšímu snížení. Naopak, opět se prosadili brandýští – Folwarczny hezky uvolnil Moravského a jeho přízemní centr zakončil do branky svým prvním gólem v černobílém dresu Moravec. Tentýž hráč po dalším úniku Folwarczného dal pomyslné razítko na konečný výsledek, když sám před Zoulem nezaváhal. Brandýs si tak ze severu Čech přivezl domů do Polabí důležité tři body za výhru 1:5.

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Brandýs zahájil přípravu na divizní skupinu B!

V pondělí 9.7.2018 zahájili fotbalisté FK Brandýs nad Labem krátkou letní přípravu před nadcházející divizní sezónou. Los tentokrát...

FK Brandýs nad Labem - kontakt: david.simon@esports.cz RSS